تالار گفتمان سایت آبی پوشان
قطعات الکترونیک - نسخه قابل چاپ

+- تالار گفتمان سایت آبی پوشان (http://abiposhan.takbb.ir)
+-- انجمن: آموزشی (/forumdisplay.php?fid=43)
+--- انجمن: متفرقه (/forumdisplay.php?fid=47)
+--- موضوع: قطعات الکترونیک (/showthread.php?tid=3394)قطعات الکترونیک - talar - 12-10-2018 01:05 PM

خرید قطعات کوادکوپتر
این روزها کوادکوپتر به عنوان یک پرنده بدون سرنشین که قابلیت کنترل از راه دور را دارد مورد توجه بسیاری ازافراد قرار گرفته است. این پرنده های بدون سرنشین علاوه برجنبه سرگرمی در حیطه کارهای تخصصی از جمله عکسبرداری های هوایی و یا امداد و انتقال مرسوله های پستی کاربرد دارند.

در حقیقت کوادکوپتر از۴ موتور که تقریبا با فاصله یکسان از هم قرار گرفته اند ساخته شده اند. بر روی این موتورها ملخ نصب شده و چرخش خلاف جهت این ملخ ها باعث پرواز این پرنده بدون سرنشین می شود. هماهنگی این موتورها و تفاوت سرعت موتورها باعث میشود که کوادکوپتر بتواند در جهت های مختلف حرکت نماید.
کوادکوپتر که به عنوان پهباد و یا مولتی روتور نیز شناخته می شود در انواع مختلفی ازجمله تری کوپتر و هگزا کوپتر دسته بندی می شود. اما کوادکوپتر از سایر مدل ها مرسوم تر است.

خرید اینترنتی قطعات کوادکوپتر

برای اینکه بتوانید کوادکوپتر شخصی خود را دراختیار داشته باشید علاوه بر اینکه می توانید اقدام به خرید کوادکوپترآماده کنید ، می توانید به صورت فردی اقدام به ساخت کوادکوپتر شخصی خود کنید. برای این منظور کافیست با اجزای تشکیل دهنده آن آشنایی داشته باشید. در مقاله آشنایی با اجزای تشکیل دهنده کواد کوپتر به معرفی اجزای تشکیل دهنده آن پرداخته ایم

قطعات زیر همگی از اجزای مهم کواد کوپتر می باشند که هر کدام در انواع مختلف و دررنج قیمت متفاوت در فروشگاه قطعات الکترونیک کالا الکترونیک در دسترس شما قرار دارند. با کلیک بر روی هرکدام از آن ها می توانید اقدام به خرید اینترنتی قطعات کواد کوپتر و یا حرید لوازم یدکی کوادکوپتر نمایید.


موتور براشلس
موتور های براشلس (Brushless Motor) به خوبی می توانند کوادکوپتر را به ارتفاع دلخواه خلبان منتقل کنند و در عین حال سطح افق و تعادل دوربین را حفظ نمایند.این نوع موتور ها فوق العاده سریع، قدرتمند، چابک، بسیار کارآمد و قابل اطمینان هستند و به همین دلیل بسیاری از کاربران آن را گزینه ای ایده آل جهت نصب روی کوادکوپتر های فیلم برداری و مولتی روتور های بزرگ می دانند

موتور گیربکس
موتور گیربکس داریکی از انواع موتورهای الکتریکی است. همان گونه که می دانید موتورهای الکتریکی معمولاً سرعت چرخش بالا و قدرت پایینی دارند. گیربکس قادر است قدرت چرخش را افزایش و سرعت آن را کاهش دهد. هر چه نرخ کاهش سرعت در گیربکس بیشتر شود، قدرت آن بالاتر خواهد رفت.

استپرموتور و درایور
استپر موتور وظیفه دارد سرعت آیدل موتور را تنظیم كند. این قطعه درست در كنار تراتل بادی نصب شده است. تراتل بادی قطعه ای استكه كه دریچه گاز درون آن قرار دارد و سیم گاز هم به آن وصل می شود. پس به راحتی می توانید تراتل بادی را پیدا كنید. اما بر روی تراتل بادی قطعه استوانه ای شكل سیاه رنگی وجود دارد كه یك سوكت سیم چهار رشته به آن متصل است

درایور موتور دی سی و اینکدر
این کنترل کننده سرعت موتور برگرفته از صنایع نظامی ژاپنی می باشد.دارای ثبات و کیفیت بالا ، حفاظت بار و حرارت آزاد صفحه ALU ادغام شده می باشد. برای کنترل سرعت 5 تا 100 درصد به طور وسیعی در صنعت مورد استفاده قرار می گیرد.

فلایت کنترل
فلایت کنترل، اتاق فرمان ربات پرنده است که وظیفه حفظ وهدایت کوادکوپتر را به جهت های مختلف برعهده دارد .

فریم و بدنه
فریم یا بدنه به عنوان مهم ترین اجزای سازنده کوادکوپترشناخته می شود. بدنه های مورد استفاده برای این ربات‌های پرنده غالبا از جنس پلاستیک، فایبرگلاس و کربن می باشد. البته در سال های اخیرطرفداران این ربات های پرنده از بدنه هایی با جنس کربن که وزن کم ومقاومت بالایی دارند استقبال بیشتری نشان داده اند.